Vážení rodiče a přátelé naší školky. Prázdniny jsou za námi, školní rok před námi a my opět připravujeme akce, akcičky, divadélka a výlety, které bychom chtěli s vašimi ratolestmi a s vámi absolvovat. Tak tedy…

Co nás čeká ve školním roce 2018/2019

ZÁŘÍ

24.9. PONDĚLÍ 8:45 - Divadlo Vocaď Pocaď – Detektivní pohádka aneb inspektorka Navšepřišlová znovu zasahuje – S jakým záludným případem se bude muset inspektorka Navšepřišlová poprat tentokrát? Přijde opravdu na vše?Bude zlo potrestáno a dobro bude triumfovat?

13.9. ČTVRTEK 16:30 - TŘÍDNÍ SCHŮZKY NA MŠ NASKOVÉ - Pro hladký průběh bez zbytečného zdržování prosíme o zanechání vašich ratolestí doma.

ŘÍJEN

31.10. STŘEDA 10:40 - Divadlo KOLOBĚŽKA– Červená Karlkulka - klasická pohádka s veselým vlkem, hodnou babičkou a prostořekou Karkulkou. Ani nejmenší děti se vlka nemusí bát, a některé mu dokonce i fandí. A jak to dopadne...? To už přeci víte!

LISTOPAD

1.11. ČTVRTEK 15:00 - 17:00 - Dýňování aneb "DLABEM NA TO" - Poslední roky jsme si oblíbili dlabání dýní s rodiči a dětmi v přátelském kolektivu naší školky. :) Pojďme znovu oslavit ať už svátek dušiček nebo Halloween tím, že si vyrobíme pěknou dýní.

12.11. PONDĚLÍ 9:10 - Divadlo KOLOBĚŽKA– Trampoty čerta Huberta - pohádka o veselém čertu Hubertovi, kterého vyslalo peklo do Krkonoš pro Loupežníka Bukvici. Jenže Loupežníkovi spadla do ucha šiška - zdalipak čerta vůbec uslyší? Pojďte s námi do pohádky a přesvědčte se, že i s čerty může být legrace!

13.11. ÚTERÝ 17:00 - Svatomartinský lampionový průvod - Tak jako každý rok i tento půjdeme do našeho lesoparku za svitu lampióóóónů. Kam? To se uvidí :) Co tam bude? Občerstvení pro velké i malé. A možná přijede i svatý Martin. Tak přijďte, bude to prča. :D

23.11. PÁTEK - v ranních a dopoledních hodinách proběhne v naší školce VÁNOČNÍ FOCENÍ S PANÍ PULDOVOU. Objednávky fotografií pište do připravených archů v obou šatnách školky.

PROSINEC

5.12. STŘEDA mezi 9 a 11 h - v tento den bude město obcházet Mikuláš s čertem. Kdo ví? Třeba se zastaví i u nás ve školce :) 

13.12. ČTVRTEK 16:00 - 17:00 - Rozsvěcení vánočního stromku na zahradě naší školky. Akce pro rodiče s dětmi a přátelé školy. Ochutnáme cukroví (rozuměj nezřízeně se nacpem), zazpíváme koledy (rozuměj rušení nočního klidu zaručeno), prožijeme krásnou vánoční atmošku (rozuměj bude nám kosa a budeme mít hlad). Přijďte, bude to prča :)

17.12. PONDĚLÍ dopoledne - zdobení vánočních stromků ve třídách (aneb jak udělat z vánočního stromku chuchvalec ozdob, který svítí) ...... ale vkusný chuchvalec :)

18.12. ÚTERÝ 8:30 Divadlo Smajlík– Garry a jeho kamarádi – další postava z repertoáru divadla Smajlík, která rozesměje jak dospělé tak děti.

19.12. STŘEDA dopoledne - vánoční nadílka v modré a zelené pastelce. Přijde Ježíšek? Bude sebou mít dárky? Pamatuje si kdo zlobil a kdo ne? A co na to Jan Tleskač?

LEDEN

9.1 STŘEDA ráno a odpoledne - INDIVIDUÁLNÍ KONZULTAČNÍ SCHŮZKY V MODRÉ PASTELCE - V šatně modré pastelky je možnost se napsat do seznamu volných termínů.

ÚNOR

1.2. PÁTEK 9:00 - Zdravotníci s r.o. - Program první pomoci - vzdělávací program, který vstřícnou a zábavnou formou seznámí děti s poskytováním první pomoci. Celý program je formou hry a naučí děti jak přivolat pomoc a jak se zachovat při úrazech a akutních stavech.

27.2. STŘEDA 9:30 - Čtení s Kristinou Hellerovou - Jak se pozná kamarád. - Kulturní akce pořádaná spolkem Hájovna. POUZE MODRÁ TŘÍDA

28.2. ČTVRTEK 9:10 - Divadlo KOLOBĚŽKA– Cirkus na kolečkách -  veselá pohádka plná písniček o lvím králi, který hledá svého synka a cesta ho nakonec zavede až do cirkusu.

BŘEZEN

6.3.STŘEDA DOPOLEDNE (a možná celý den) - V tento den bude v obou třídách probíhat MASOPUSTNÍ REJ (nebo karneval, jak kdo chce). Proto oblečte své ratolesti do kostýmů tradičních, netradičních, bláznivých i strašidelných a přijďte si zablbnout. Protože "vo tom to je".

7.3. ČTVRTEK 10:30 Zdravotníci s r.o. - Program první pomoci - vzdělávací program, který vstřícnou a zábavnou formou seznámí děti s poskytováním první pomoci. Celý program je formou hry a naučí děti jak přivolat pomoc a jak se zachovat při úrazech a akutních stavech.

19.3 ÚTERÝ 9:30 - Čtení s Kristinou Hellerovou - Nejen o Pepících - Kulturní akce pořádaná spolkem Hájovna. POUZE ZELENÁ TŘÍDA

DUBEN

4.4. ČTVRTEK 15:30 - ZELENÁ PASTELKA - VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ PRO RODIČE S DĚTMI - Kreativní velikonoční tvoření s Alenou Adámkovou. Více info v šatně.

8.4. PONDĚLÍ 15:30 - MODRÁ PASTELKA VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ PRO RODIČE S DĚTMI - Kreativní velikonoční tvoření s Alenou Adámkovou. Více info v šatně.

10.4., 17.4., 24.4. STŘEDA - dopoledne - na zahradě naší školky bude probíhat jízda na KONÍCH. Pokud to bude možné, doneste suchý chléb nebo nějakou starší zeleninu a ovoce. 

18.4.ČTVRTEK 9:30 - Interaktivní vědecká show (pod záštitou vzdělávací instituce MARSTAFIT) - Interaktivní šou, která ukazuje a vysvětluje jevy, které se běžně vyskytují kolem nás.

25.4. ČTVRTEK - V ranních, dopoledních a odpoledních hodinách proběhnou v zelené pastelce INDIVIDUÁLNÍ KONZULTAČNÍ HODINY. V šatně zelené pastelky je možnost se zapsat do seznamu volných termínů.

30.4. ÚTERÝ DOPOLEDNE - ČARODEJNCKÝ REJ NA MODRO - v dopoledních hodinách proběhne v MODRÉ pastelce rej ku příležitosti Čarodejnic. Děti mohou přijít v maskách a nebo prostě jen špinavý. :)

KVĚTEN
 
2.5.ČTVRTEK - Velký výlet do CENTRA ŘEMESEL A BYLINNÉ ZAHRADY BOTANICUS. Děti mohou shlédnout ukázky tradičních řemesel jako je svíčkařství, řezbářství, knihtisk, kožařství, apod. Všechna řemesla si mohou také vyzkoušet. Doprava autobusem. Odjezd od MŠ 7:30. Předpokládaný návrat mezi 12 a 13 hodinou (plus mínus den).
 
6.5. PONDĚLÍ 9:00 a 10:10 - MALÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA - STAVITEL MOSTŮ - Zábavné vzdělávací lekce s MTU, které názorně a jednoduše rozvíjejí logické a technické schopnosti dětí.Se STAVITELEM MOSTŮ se děti dozví jak postavit most, aby nespadl a popovídají si i o Karlu IV. 9:00 - MODRÁCI. 10:10 - ZELEŇÁCI
 
7.5. ÚTERÝ 16:00 - Tento den proběhne v MODRÉ PASTELCE "MÁDRSDEJ ŠOU" neboli vystoupení dětí ke Dni matek. A aby to tatínkům nebylo líto, můžou přijít taky. Budeme se těšit.
 
15.5. STŘEDA DOPOLEDNE - JÍZDY NA KONÍCH NA ZAHRADĚ MŠ
 
16.5. ČTVRTEK 16:00 - ZELENÁ PASTELKA - VYSTOUPENÍ KE DNI MATEK.

21.5. ÚTERÝ 10:40Divadlo KOLOBĚŽKA– Námořnická pohádka -  výpravná a velmi veselá pohádka o parníku jménem Pepina, co veze pět Pepků námořníků na cestu kolem světa. Pohádka plná legrace, bizarních postaviček a překvapení, která naladí na léto.

23.5. ČTVRTEK - Koncert pro předškoláky v ZUŠ Na Popelce - tradiční koncert pro školy a školky pořádaný ZUŠ Na Popelce. Akce pouze pro předškoláky. Prosíme o slavnostnější oblečení. Odchod z MŠ kolem 9:30.

27.5. PONDĚLÍ 9:00 - NÁVŠTĚVA VESMÍRU S MOBILNÍM PLANETÁRIEM - Návštěva mobilního planetária se svoji tajemnou kupolí. Poletíme do vesmíru, navštívíme jiné světy a třeba potkáme i Elvise! MODRÁ + ZELENÁ PASTELKA.

30.5. ČTVRTEK DOPOLEDNE - FOCENÍ S PANÍ PULDOVOU ke konci školního roku. Tradiční focení ke konci školního roku. Vohákněte děcka do něčeho slušivého, odvážného, tradičního nebo klidně i nevkusného, hlavně když se jim to bude líbit, že jo?!

ČERVEN

3.6. PONDĚLÍ 15:30 - PASOVÁNÍ PŘEDŠKOLÁKŮ NA ŠKOLÁKY - Každoroční, netradičně-tradiční akce ke konci školního roku. Přijďte na zahradu MŠ a buďte součástí přerodu předškoláků na školáky. Letos v duchu BUBNOVÁNÍ. Vezměte sourozence, prarodiče a jiné živly, bude to prča.

4.6. ÚTERÝ dopoledne - OSLAVA DNE DĚTÍ na zahradě MŠ - Oslava dne, který patří jen dětem. Připraveny budou hry, soutěže a skákací hrad, který bude k dispozici ještě druhý den.

7.6. PÁTEK 17:30 - POSLEDNÍ SPANÍ PŘEDŠKOLÁKŮ. Další z tradičních akcí naší MŠ. Na programu buřtování, bojovka, raut a přespání. Děti prosím přiveďte umyté, navečeřené, vyčůrané a pomodlené.Výdej přeživších dětí proběhne druhý den v sobotu do cca 9:00 (maximálně :D).Se těšte.

18.6. ODPO - GORILOVÁNÍ S VOJTOU yescool - info na nástěnkách a v modré třídě

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Novinky z Twitteru

Kontaktní údaje

Zřizovatel

Městká část Praha 5

Kde nás najdete

©MŠ Slunéčko | Realizace IT Lab czech s.r.o.