Vážení rodiče a přátelé naší školky. Prázdniny jsou za námi, školní rok před námi a my opět připravujeme akce, akcičky, divadélka a výlety, které bychom chtěli s vašimi ratolestmi a s vámi absolvovat. Tak tedy…

Co nás čeká ve školním roce 2018/2019

ZÁŘÍ

24.9. PONDĚLÍ 8:45 - Divadlo Vocaď Pocaď – Detektivní pohádka aneb inspektorka Navšepřišlová znovu zasahuje – S jakým záludným případem se bude muset inspektorka Navšepřišlová poprat tentokrát? Přijde opravdu na vše?Bude zlo potrestáno a dobro bude triumfovat?

13.9. ČTVRTEK 16:30 - TŘÍDNÍ SCHŮZKY NA MŠ NASKOVÉ - Pro hladký průběh bez zbytečného zdržování prosíme o zanechání vašich ratolestí doma.

ŘÍJEN

31.10. STŘEDA 10:40 - Divadlo KOLOBĚŽKA– Červená Karlkulka - klasická pohádka s veselým vlkem, hodnou babičkou a prostořekou Karkulkou. Ani nejmenší děti se vlka nemusí bát, a některé mu dokonce i fandí. A jak to dopadne...? To už přeci víte!

LISTOPAD

1.11. ČTVRTEK 15:00 - 17:00 - Dýňování aneb "DLABEM NA TO" - Poslední roky jsme si oblíbili dlabání dýní s rodiči a dětmi v přátelském kolektivu naší školky. :) Pojďme znovu oslavit ať už svátek dušiček nebo Halloween tím, že si vyrobíme pěknou dýní.

12.11. PONDĚLÍ 9:10 - Divadlo KOLOBĚŽKA– Trampoty čerta Huberta - pohádka o veselém čertu Hubertovi, kterého vyslalo peklo do Krkonoš pro Loupežníka Bukvici. Jenže Loupežníkovi spadla do ucha šiška - zdalipak čerta vůbec uslyší? Pojďte s námi do pohádky a přesvědčte se, že i s čerty může být legrace!

13.11. ÚTERÝ 17:00 - Svatomartinský lampionový průvod - Tak jako každý rok i tento půjdeme do našeho lesoparku za svitu lampióóóónů. Kam? To se uvidí :) Co tam bude? Občerstvení pro velké i malé. A možná přijede i svatý Martin. Tak přijďte, bude to prča. :D

23.11. PÁTEK - v ranních a dopoledních hodinách proběhne v naší školce VÁNOČNÍ FOCENÍ S PANÍ PULDOVOU. Objednávky fotografií pište do připravených archů v obou šatnách školky.

PROSINEC

5.12. STŘEDA mezi 9 a 11 h - v tento den bude město obcházet Mikuláš s čertem. Kdo ví? Třeba se zastaví i u nás ve školce :) 

13.12. ČTVRTEK 16:00 - 17:00 - Rozsvěcení vánočního stromku na zahradě naší školky. Akce pro rodiče s dětmi a přátelé školy. Ochutnáme cukroví (rozuměj nezřízeně se nacpem), zazpíváme koledy (rozuměj rušení nočního klidu zaručeno), prožijeme krásnou vánoční atmošku (rozuměj bude nám kosa a budeme mít hlad). Přijďte, bude to prča :)

17.12. PONDĚLÍ dopoledne - zdobení vánočních stromků ve třídách (aneb jak udělat z vánočního stromku chuchvalec ozdob, který svítí) ...... ale vkusný chuchvalec :)

18.12. ÚTERÝ 8:30 Divadlo Smajlík– Garry a jeho kamarádi – další postava z repertoáru divadla Smajlík, která rozesměje jak dospělé tak děti.

19.12. STŘEDA dopoledne - vánoční nadílka v modré a zelené pastelce. Přijde Ježíšek? Bude sebou mít dárky? Pamatuje si kdo zlobil a kdo ne? A co na to Jan Tleskač?

LEDEN

9.1 STŘEDA ráno a odpoledne - INDIVIDUÁLNÍ KONZULTAČNÍ SCHŮZKY V MODRÉ PASTELCE - V šatně modré pastelky je možnost se napsat do seznamu volných termínů.

ÚNOR

1.2. PÁTEK 9:00 - Zdravotníci s r.o. - Program první pomoci - vzdělávací program, který vstřícnou a zábavnou formou seznámí děti s poskytováním první pomoci. Celý program je formou hry a naučí děti jak přivolat pomoc a jak se zachovat při úrazech a akutních stavech.

27.2. STŘEDA 9:30 - Čtení s Kristinou Hellerovou - Jak se pozná kamarád. - Kulturní akce pořádaná spolkem Hájovna. POUZE MODRÁ TŘÍDA

28.2. ČTVRTEK 9:10 - Divadlo KOLOBĚŽKA– Cirkus na kolečkách -  veselá pohádka plná písniček o lvím králi, který hledá svého synka a cesta ho nakonec zavede až do cirkusu.

BŘEZEN

6.3.STŘEDA DOPOLEDNE (a možná celý den) - V tento den bude v obou třídách probíhat MASOPUSTNÍ REJ (nebo karneval, jak kdo chce). Proto oblečte své ratolesti do kostýmů tradičních, netradičních, bláznivých i strašidelných a přijďte si zablbnout. Protože "vo tom to je".

7.3. ČTVRTEK 10:30 Zdravotníci s r.o. - Program první pomoci - vzdělávací program, který vstřícnou a zábavnou formou seznámí děti s poskytováním první pomoci. Celý program je formou hry a naučí děti jak přivolat pomoc a jak se zachovat při úrazech a akutních stavech.

19.3 ÚTERÝ 9:30 - Čtení s Kristinou Hellerovou - Nejen o Pepících - Kulturní akce pořádaná spolkem Hájovna. POUZE ZELENÁ TŘÍDA

KVĚTEN

21.5. ÚTERÝ 10:40Divadlo KOLOBĚŽKA– Námořnická pohádka -  výpravná a velmi veselá pohádka o parníku jménem Pepina, co veze pět Pepků námořníků na cestu kolem světa. Pohádka plná legrace, bizarních postaviček a překvapení, která naladí na léto.

30.5. ČTVRTEK DOPOLEDNE - FOCENÍ S PANÍ PULDOVOU ke konci školního roku. Tradiční focení ke konci školního roku. Vohákněte děcka do něčeho slušivého, odvážného, slušivého nebo klidně i nevkusného, hlavně když se jim to bude líbit, že jo?!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Novinky z Twitteru

Kontaktní údaje

Zřizovatel

Městká část Praha 5

Kde nás najdete

©MŠ Slunéčko | Realizace IT Lab czech s.r.o.